Gabimi në çati i merr jetën 59 vjeçarit në Elbasan

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Librazhd, në fshatin Dardhë ku pranë banesës së tij është gjetur pa jetë e pa shenja jete shtetasi  R. Q., rreth 59 vjeç.

Nga të dhënat e para, dyshohet se ky shtetas ka ndërruar jetë si pasojë e pakujdesisë, pasi duke pastruar tubin e mbledhjes së ujirave të shiut nga çatia e shtëpisë, shufra metalike që përdorte për të zhbllokuar tubin ka rënë në kontakt me telat elektrik që furnizonte banesen e tij me energji elektrike dhe për pasojë e ka zënë korenti.

NJOFTIMI I POLICISË:

Elbasan/Informacion paraprak

Më datë 12.12.2021, rreth orës 10:30, në fshatin Dardhë, Librazhd, pranë banesës së tij, është gjetur i pa jetë e pa shenja dhune, shtetasi R. Q., rreth 59 vjeç.

Nga të dhënat e para, dyshohet se ky shtetas ka ndërruar jetë si pasojë e pakujdesisë, pasi duke pastruar tubin e mbledhjes së ujirave të shiut nga çatia e shtëpisë, shufra metalike që përdorte për të zhbllokuar tubin ka rënë në kontakt me telat elektrik që furnizonte banesen e tij me energji elektrike dhe për pasojë e ka zënë korenti.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. /albeu.com/

 


Shtuar 12.12.2021 12:33