Formacionet zyrtare, Bayern-PSG

Bayern Munich do të presë Paris Saint-Germain në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

PSG në krye me Mauricio Pochettinon ka vetëm një qëllim në mendje, fitimin e Ligës së Kampionëve, ndërsa Bayern Munich dëshirojnë të shkruajnë histori duke e fituar këtë trofe dy sezone radhazi.

Të dy skuadrat kanë mungesa në këtë ndeshje, ku PSG do të jetë pa Marco Verratti dhe Florenzi, kurse për bavarezët mungojnë Robert Leëandoëski dhe Serge Gnarby.

Formacionet zyrtare:

Bayern: Neuer; Pavard, Sule, Alaba, Lucas Hernandez; Kimmich, Goretzka; Sane, Muller, Coman; Choupo-Moting.

PSG: Keylor Navas; Dagba, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Gueye, Danilo; Di María, Neymar, Draxler; Mbappe.


Shtuar 7.04.2021 20:04