Chelsea i fortë për Realin, Blutë e Londrës sfidojnë Man City në finalen e madhe angleze (VIDEO)

Chelsea shkon në finalen e Champions League, shkruan Albeu.com.

Blutë e Londrës kanë mposhtur 2-0 Realin në Londër duke siguruar finalen e madhe përballë Man City më 29 maj në stadiumin “Ataturk Olympic” në Stamboll të Turqisë.

Ishin golat e Werner dhe Mount në minutat 28′ 85′ që i siguruan kualifikimin skuadrës së Tuchel.

Ndërkohë, takimi i parë në Madrid përfundoi 1-1. /albeu.com/

Shtuar 5.05.2021 10:05