Burg apo liri? Nis seanca gjyqësore për 3 kontrollorët e Rinasit

Ditën e sotme mbahet seanca gjyqsore ndaj 3 kontrolloreve të arrestuar pas bllokimit të Rinasit pak ditë më parë.

Në pranga përfunduan kontrollorët, Ndreca, Fezga dhe Mezini. Kontrollorët akuzohen për shpërdorim detyre kryer në bashkëpunim.

Ditën e djeshme u bë më dije nga prokuroria se kërkohej burg për Fezga dhe Mezinin ndërsa për Flora Ndrecën kërkohet “arrest shtëpie.” /albeu.com/

Shtuar 10.04.2021 09:07