Asnjë viktimë dhe 3 raste të reja me koronavirus në vendin tonë

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nuk është shënuar asnjë humbje jete si pasojë e koronavirusit teksa janë konfirmuar tre raste të reja.

Mësohet se janë kryer 2444 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me 2 raste në Tiranë, 1 rast në Durrës.

Aktualisht janë 66 pacientë aktivë me COVID19 në vend. Vetëm 1 pacient po merr trajtim spitalor të specializuar.
Janë shëruar 8 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,990 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (27 Qershor 2021)
Raste të reja ditore 3
Të shëruar në 24 orë 8
Të shtruar në spitale 1
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 2444

Testime totale 795,322
Raste pozitive 132,512
Raste të shëruara 129,990
Raste Aktive 66
Humbje jete
2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 27
Shkodër 16
Durrës 6
Lezhë 5
Elbasan 4
Berat 3
Dibër 2
Kukës 1
Fier 1
Vlorë 1


Shtuar 27.06.2021 17:10