Aksident me pasojë vdekjen në Gjirokastër

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Gjirokastër. Sipas informacioneve të policisë, bëhet me dije se në vendin e quajtur “Erind”, shtetasi F. M., 62 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Fiat”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe ka dalë nga rruga. Nga lëndimet e marra, ai ka ndërruar jetë në spital.

Njoftimi i policisë:

Gjirokastër/ Informacion paraprak

Rreth orës 16:45, në aksin rrugor Gjirokastër-Çajup, në vendin e quajtur “Erind”, shtetasi F. M., 62 vjeç, banues në fshatin Erind, Gjirokastër, duke drejtuar automjetin tip “Fiat”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe ka dalë nga rruga.

Shtetasi F. M. është transportuar për në Spitalin Rajonal Gjirokastër por ka ndërruar jetë si pasojë e dëmtimeve të marra./albeu.com


Shtuar 29.01.2023 17:32