E ftoi për darkë, shefi abuzon mësuesen 44-vjeçare në makinë

Një mësuese në Larisa u përdhunua nga shefi i saj brenda në makinë.

Ata ishin së bashku në një mbrëmje me kolegët e tjerë të punës, por nata në dukje e këndshme do të kthehej në makth për mësuesen.

Protothema njofton se ndaj shefit të saj, kja nisur një hetim disiplinor nga Ministria e Arsimit dhe një procedim penal nga prokuroria.

“ Në fillim u përpoqa ta kapërceja e vetme. Mendova se do të më zinte gjumi dhe shpresoja që të nesërmen do të zgjohesha, se gjithçka do të ishte harruar si një makth… Por as atë natë apo të nesërmen nuk mund të flija. Për fat të mirë, familja ime më mbështeti dhe bashkëshorti më bindi të vizitoja një psikiatër për mbështetje psikologjike. Që kur shkova te mjeku, ai më ndaloi të kthehesha në punë, sepse kjo do të shtonte problemet dhe plagët që më lanë ngjarja”, u shpreh mësuesja në dëshminë e saj.

Ajo ka qenë në gjendje shoku në ditët në vijim ndërsa është larg punës dhe është nën monitorimin e psikologut.

“Jam në gjendje të mjerueshme psikologjike dhe pak ditë pas incidentit marr mbështetje psikiatrike, që të mund ta menaxhoj disi këtë ngjarje të tmerrshme. Burri më mbështet dhe, pavarësisht se donte të shkonte të hakmerrej vetë ndaj të akuzuarit, përpiqet të përmbahet, gjë që gjithsesi është e vështirë, kur e sheh gjendjen time psikologjike. Jeta jonë është thyer, pasi ndihem i gjallë dhe i vdekur. Nuk e lejoj as të më përqafojë, sepse ndihem e pisët dhe e çnderuar. Unë qaj në intervale dhe në kohë që nuk dyshojnë, pa ndonjë arsye të dukshme. Fëmijët tanë më shohin të mërzitur dhe ata janë gjithashtu të mërzitur”, shtoi ajo.

Kujtojmë se ajo është gruaja e një oficeri të ushtrisë dhe nënë e dy fëmijëve./albeu.com/