E ëma e la në shtëpi dhe shkoi me pushime, ndërron jetë foshnja 16-muajshe

Një vajzë 16-muajshe vdiq në shtëpinë e saj në Cleveland, Ohio, pasi nëna e saj e la vetëm për 10 ditë.

Policia e Cleveland tha se vajza ishte e vdekur kur u zbulua më 16 qershor.

Sipas NBC News, në atë kohë, Candelario ishte me pushime në Porto Riko dhe Detroit.

Duke folur për policinë, nëna rrëfeu se e la vajzën e saj Jailyn “vetëm në shtëpi dhe pa mbikëqyrje”.

Candelario tha se kur u kthye në shtëpi, ajo gjeti se vajza e saj ishte “shumë e dehidratuar”.

Duke folur për WEWS, një fqinj tha se kjo nuk është hera e parë që Candelario e lë vajzën e saj vetëm në shtëpi./Albeu.com/


Shtuar 26.06.2023 11:06