E dhimbshme! Covid-19 i merr jetën 21-vjeçarit tek Infektivi

Covid-19 vazhdon të marrë jetë të rinjsh. Rasti u fundit është i një 21-vjeçari nga Fieri, i cili ishte shtruar te Spitali Infektiv.

Mësohet se ai vuante nga talasemia, prandaj nuk ka arritur të fitojë përballë virusit vdekjeprurës.

I riu ishte sjellë me urgjencë nga Fieri dhe ishte në gjendje të rëndë./albeu.com


Shtuar 15.10.2021 13:58