E BUJSHME/ Benzema pranë rikthimit te Franca, gati për Euro 2020

Karim Benzema është më afër se kurrë më parë që të rikthehet te Franca.

Sulmuesi francez ka disa vite që mungon te Gjelat, shkaku i një skandali të përfshirë me Mathieu Valbuenan.

Nga atëherë, Didier Deschamps e kishte përjashtuar sulmuesin nga kombëtarja e Francës, derisa të zgjidhet skandali.

Sipas asaj që raporton L’Equipe, trajneri francez ka planifikuar që të fitojë Benzeman për Euro 2020 që fillon më 11 qershor.

Kështu, kjo do të jetë ftesa e parë për Benzeman, pas më shumë se gjysme dekade dhe Franca.

Natyrisht se një rikthim i tij në kombëtare do të ngjallte shpresat edhe më shumë për të fituar Kampionatin Evropa, derisa janë kampion botëror në fuqi.

Shtuar 18.05.2021 09:05