Dy ngjarje me 4 viktima, Gjykata e Posaçme kalon për gjykim dosjen e grupit të Talo Çelës

Ditën e sotme Gjykata e Posaçme ka kaluar për gjykim  dosjen ndaj grupit te Talo Celës, të akuzuar për dy ngjarje kriminale me 4 viktima.

Në gjykim ka kaluat dosja për Besian Xhixha, Enver Diva, Altin Ndoci dhe për bashkëpunëtorin e drejtësisë, Klevis Alla.

Për te pandehurit Talo Cela dhe Nuredin Dumani gjykata pezulloi me një vit çështjen, për shkak se ata ende nuk janë arrestuar.

Të pandehurit akuzohen për vrasje e vëllezërve Viktor e Besmir Haxhia dhe Dorian Shkoza e Anxhelo Avdia.

 

 

 


Shtuar 21.10.2021 12:00