Duke i “rrahur shpatullat” Biden-it, Rama ndan pamjet nga Samiti i NATO-s në Madrid (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në “Facebook” disa pamje nga Samiti i NATO-s në Madrid.

Rama shikohet duke biseduar fillimisht me presidentin e SHBA, Jao Biden dhe më pas edhe më atë të turqisë, Erdogan.

Së bashku me Ramën në samit marrin pjesë edhe ministra për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka dhe ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi.

Kujtojmë që samiti ka nisur ditën e djeshme dhe përfundon ditën e nesërme.

Pjesa e kryesore e agjendës është Ukraina, por edhe anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në NATO, pas “OK” të marrë nga Turqia./albeu.com