Drejt fundit! Rama e lë keq LSI, i rrëmben mandatin e tij në Durrës

Kryeministri Rama pas një beteje të gjatë ka arritur të fitojë mandatin e 8-të në Durrës, mandatin e tij.

PS ka arritur 8 mandate në Durrës, duke i marrë mandatin LSI dhe duke e lënë atë me 0.

Deri në këto momente, në vend kryeson bindshëm me 74 mandate PS, 59 mandate PD, dhe LSI 4 mandate, PSD me 3 mandate.

PS –50.16 % të votave

PD- 41.52 % të votave

LSI- 6.18 % të votave

LISTA E DURRËSIT:

1-Milva Konomi

2- Alban Xhelili
3- Jurgis Çyrbja
4- Klodiana Spahiu
5- Ilir Ndraxhi
6- Rrahman Rrahja
7- Lefter Koka
8- Edi Rama
9-Ana Dhamo
10- Artan Bitri
11- Kejda Bejaj Ferra
12- Arkend Balla
13- Denis Deliu
14- Klementina Meçe
15 – Erjon Meka /albeu.com/

 

 

Shtuar 27.04.2021 01:04