Dosja “Gërdeci”/ GJKKO vendosi të mos rinisë hetimet për Fatmir Mediun, reagon SPAK

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka rrëzuar kërkesëne SPAK për rihapjen e hetimit ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu, i akuzuar si një ndër përgjegjësit e tragjedisë së Gërdecit me 26 të vrarë dhe qindra të plagosur.

Pas këtij vendimi, SPAK do të ankimojë vendimin në Apelin e GJKKO, ndërsa argumenton se rrëzimi i kërkesës është i pa bazuar në ligj./albeu.com


Shtuar 27.07.2021 12:33