DOKUMENTI/ Nga Rama te Veliaj, politikanët që do të thirren për të dëshmuar në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Plani i Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit është zbardhur. Komisioni është ngritur me kërkesë të opozitës, e cila pretendon se më 25 prill ka qenë një masakër elektorale.

Në dokumentin që mund ta shikoni KËTU, përcaktohet edhe fakti se duke nisur nga kryeministri Edi Rama, zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj dhe disa ministre të tjera, zyrtarë por dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, do të thirren për të dëshmuar në komision.

Lista e plotë e personave që do të thirren për të dëshmuar:

Edi Rama

Arben Ahmetaj

Bledi Çuçi

Belinda Balluku

Ogerta Manastirliu

Emirjana Sako

Erion Veliaj

Arben Kraja

Olsian Çela

Ardi Veliu

Gledis Nano

Artan Lame

Lindita Karçanaj

Shkëlqim Hajdari

Rejda Kashta

Sokol Zaimi

BledaR Doracaj

Albana Koçiu

Adrian Çela

Laert Duraj

Besnik  Dervishi

Erinda Ballanca

Armand Shkullaku

Andi Bushati

/albeu.com

 

 


Shtuar 18.10.2021 17:01