“Do të bëjmë s*ks treshe”, pas ndarjes nga Meloni gazetari italian merr një tjetër lajm të keq

Gazetari italian Andrea Giambruno ka marrë një tjetër lajm të keq, vetëm pak orë pasi kryeministrja italiane Giorgia Meloni njoftoi se i dha fund lidhjes me të pas 10 vitesh.

Gjiganti mediatik italian Mediaset e ka pezulluar Andrea Giambrunon nga drejtimi i emisionit “Diario del giorno” në Retequattro.

Një zëdhënës i kompanisë shpjegoi për Ansa se është duke i vlerësuar me kujdes faktet. Vendimi vjen pas skandalit që shpërtheu nga publikimi i videove në emisionin “Striscia la Notizia”.

Emisioni “Diario del giorno” duhej të transmetohej sot në orën 15:30 në Rete4, por u anulua.. Në vend të tij ishte Luigi Galluzzo, i cili nisi episodin duke njoftuar të rejat për krizën në Izrael dhe për alarmin e terrorizmit në Itali dhe Evropë.

Mëngjesin e sotëm kryeministrja italiane njoftoi ndarjen nga Giambruno, pas publikimit të videove “off-record” ku ai shfaqej duke ngacmuar femra të tjera, madje duke u propozuar edhe për t’u bërë partnere në “treshe”.


Shtuar 20.10.2023 17:03