Dhunoi biznesmenin në Mikonos, arrestohet 31-vjeçari shqiptar, ja çfarë deklaroi para oficerëve

Javë më parë pronari i një hoteli në ishullin e njohur grek  Mikonos, u dhunua barbarisht nga një 31-vjeçar shqiptar, i cili kishte qëllim për ta grabitur.

Më pas autori ëstë larguar me një makinë ku e priste një  32-vjeçar.

Policia greke ka njoftuar sot se ka rënë në pranga 32-vjeçari, i cili rezulton me origjinë shqiptare, e po ashtu një emër i njohur për autoritetet në Greqi.

Ai i ka mohuar akuzat në polici, ndërsa mediat greke raportojnë se nga hetimet u gjet dhe u sekuestrua makina me të cilën largoi autorin 31-vjeçarari pasi dhunoi biznesmenin.

Tashmë hetimet vijojnë dhe policia po punon për arrestimin e 32-vjeçarit./albeu.com