DETAJE/ Zjarri në “Rrugën e Elbasanit”, shkak u bë paneli elektrik: Përfundojnë në spital një grua dhe një i mitur

 

Në orët e para të mëngjesit një zjarr shpërtheu në “Rrugën e Elbasanit”, ku fillimisht u raportua se zjarri kishte rënë në një biznes.

Sipas njoftimit të policisë nga flakët është përfshirë i gjithë pallati dhe shkak është bërë paneli elektrik.

Si pasojë tymit të shkaktuar nga flakët, kanë pasur probleme më frymëmarrjen një shtetasi dhe një i mitur, të cilët kanë marrë ndihmën mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Më datë 31.12.2022, rreth orën 07:50, në Rrugën e Elbasanit, në një pallat ka marrë flakë paneli elektrik i pallatit.

Si pasojë kanë pasur probleme me frymëmarrjen një shtetase dhe një i mitur, të cilët kanë marrë ndihmën mjekësore në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./albeu.com


Shtuar 31.12.2022 09:15