Dëmtohet për herë të dytë skuptura e George Floyd në New York

Skultura e ndërtuar në nder të George Floyd në New York është dëmtuar për herë të dytë.

Mbi statujën është hedhur bojë gri, njoftoi policia, vetëm dy ditë pasi u vendos në Union Square.

Komuniteti dhe vullnetarët kanë nisur ta pastojnë vetë.

Kujtojmë se bustin e Floyd 2 metra të gjatë që u shfaq për herë të parë në Brooklyn, u vandalizua me bojë të zezë.

Kujtojmë se Floyd u vra nga një oficer policie në maj të 2020 në Minneapolis./albeu.com


Shtuar 4.10.2021 21:00