Delegacioni i OSBE/ODIHR shkon sot në selinë blu, pritet të diskutojnë për 25 prillin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vijon ende më akuzat se 25 prilli ishte një masakët zgjedhore dhe kërkon të kgrihet një komision hetimor lidhur me këtë çështje.

Delegacioni i OSBE/ODHIR me në krye Urszula Gacek do të shkojë sot në selinë blu për të takuar kreun e PD, Lulzim Basha.

Gacek bashkë me dy përfaqësuesit e tjerë ka qenë Alexey Gromov, këshilltar i lartë për zgjedhjet dhe  Kakha Inaishvili, këshilltar për zgjedhjet të OSBE/ODIHR-it kanë qenë pjesë e ekipit të vëzhgimit në zgjedhjet parlamentare./albeu.com


Shtuar 29.09.2021 15:04