Deklaratë e fortë e Berishës: Edi Rama është nën hetim ndërkombëtar

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka dalë në konferencë për mediat, ashtu siç i ka bërë traditë tanimë të premteve.

Ndër të tjera Berisha shprehu edhe një deklaratë të fortë në lidhje  me kryeministrin Edi Rama.

Kreu PD tha se Rama sipas të gjitha indicjeve, ka qenë dhe është nën hetim ndërkombëtar.

Berisha: Sistemi TIMS dhe MEMEX ka çdo gjë, ADN, grup gjaku, gishta, nuk ka lidhje me portalin. Ka komunikime dhjetra orë me grupet e krimit, në Shqipëri, Dubai dhe Amerikë Latinë, e kudo. Unë mund t’u deklaroj se Edi Rama është sipas të gjitha indicjeve, ka qenë dhe është në hetim ndërkombëtar./albeu.com