“Dashë gjithcka për Juven”, Buffon flet për të ardhmen

Protagonist në mbrëmjen e La Partita del Cuore, Gianluigi Buffon foli për lamtumirën e tij me Juventusin:

“Unë nuk jam në nxitim për të gjetur një klub të ri. Te Juve dhashë gjithçka dhe mora gjithçka.  Ka momente në të cilat duhet të bëni një hap prapa sesa të bëni një rrezik përpara: ishte fundi i duhur tani duhet të mendoj me kujdes se çfarë të bëj. Do të pushoj dhe nëse gjej diçka stimuluese vërtet do të vlerësoj se çfarë të bëj”, përfundoi Buffon. /albeu.com/

Shtuar 25.05.2021 09:05