Dalin fakte të reja tronditëse: Mjekët e mbanin Maradonën me duar të lidhur në krevat

Fakte të frikshme janë duke qarkulluar së fundmi mbi vdekjen e legjendës së futbollit botëror, Diego Armando Maradona.

Sipas mediave argjentinase, Maradona mbahej i shtruar në spital pas një operacioni në kokë dhe mjekët kishin vendosur që ai të qëndronte me duar të lidhura.

Arsyeja? 60-vjeçari dyshohej se ishte bërë i varur nga droga dhe kishte arritur deri aty sa nuk i kontrollonte më veprimet e veta

Mjekët, për të shmangur një dëmtim të tij ndaj vetes në mënyrë të pakontrolluar, vendosën t’ia lidhnin duart.

Ky lajm ka shkaktuar shumë pakënaqësi në Argjentinë teksa dyshohet se legjenda dhe të jetë vrarë.


Shtuar 15.03.2021 18:03