Çpo ndodh në Itali? Më shumë se 9 mijë raste të reja me COVID

9709 raste të reja me COVID dhe 46 viktima janë raportuar në 24 orët e fundit në Itali.

Nga raportimi i Ministrisë së Shëndetësisë spikat Lazio, për shkak se sot regjistroi 1216 raste në 24 orë. Që nga fillimi i pandemisë, totali i rasteve është 4,925,688, kurse vdekjet 133,177.

Nga ana tjetër, në spital janë 520 pacientë në terapi intensive./albeu.com/