Covid bën “kërdinë” në Maqedoni, bilanci i 24 orave të fundit nuk është optimist

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.035 testime të realizuara 183 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid 19.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 531 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq, 18 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin.

Kujtojmë se Maqedonia e Veriut ka pasur prej ditësh një numër të lartë rastesh dhe viktimash në raport me numrin e popullsisë./albeu.com


Shtuar 14.09.2021 18:52