Çmendet shqiptari në Greqi, tenton të rrëmbejë me dhunë një vajzë greke

Një shqiptar është vënë në pranga në Kretë mbrëmjen e djeshme pasi dyshohet se tentoi të rrëmbentë një 18-vjeçare greke.

Mediat greke shkruajnë së ngjarja ka ndodhur rreth dy ditë më parë, të martën në mbrëmje.

Mësohet se shqiptari tentoi t’a fuste vajzën e re me dhunë në makinë.

“Familja ime vendosi të publikojë të gjitha detajet e kësaj ngjarje dhe aventurën që vajza ime pësoi, sepse ne besojmë se kjo do t’i japë fund këtyre sjelljeve anormale, pasi që ne jemi të sigurt se është vetëm çështje kohe që autori të arrestohet.

Ne u kërkojmë grave dhe vajzave të reja që lëvizin natën në këtë zonë të mos qëndrojnë kurrë vetëm, derisa të zbulohet identiteti dhe veprimet e këtij burri dhe derisa të sillet para drejtësisë, për të cilën ne do të apelojmë,”– tha babai i vajzës 18-vjeçare. /albeu.com/

 

 


Shtuar 15.04.2021 15:46