Club Brugge shkarkon teknikun Hoefkens

Pavarësisht një ecurie fantastike në Champions League, ku arriti në raundin e 1/16-ve, Club Brugge ka shkarkuar trajnerin Carl Hoefkens

Rezultatet në kampionatin belg, të cilat rezultuan tepër zhgënjyese ishin fatale për trajnerin, me klubin aktualisht në vendin e katërt në ligë dhe tashmë të eleminuar nga Kupa e Belgjikës.

Momentalisht, nga klub nuk është bërë i ditur asnjë emër, që mund të jetë trajner i ri.

Club Brugge mundi Atletico Madrid, Porto dhe Bayer Leverkusen gjatë fazës së tyre befasuese të grupeve dhe tani do të përballet me Benfica-n për një vend në çerekfinale Champions League në shkurt. /i.m /abcnews.al