Chelsea nuk heq dorë nga Sterling, Manchester City i vendos çmimin

Chelsea duket se është i qartë për transferimin e Raheem Sterling nga Manchester City.

Pas shtatë vitesh si lojtar i Manchester City, Sterling duket se është duke kërkuar një aventurë të re dhe Chelsea ndodhet aty për të.

City gjithashtu duket i vendosur për të lejuar anësorin anglez të largohet.

Sterling ka luajtur 337 ndeshje me Manchester City, ku ka realizuar 131 gola  dhe ka asistuar 94 herë./ h.ll/albeu.com

Shtuar 2.07.2022 14:34