“BABALJA”/ Ervin Salianji rrezikon burgun, Apeli vendos më 4 korrik

Rikthehet sërish dosja e shumëpërfolur “Babalja”. Mësohet se Gjykata e Apelit do të nis shqyrtimin e saj më datën 4 korrik.

Kujtojmë që Gjykata e Tiranës dënoi me 1 vit burg deputetin Ervin Salianji, pasi sipas gjykatës ai ka vepruar direkt dhe indirekt  në përgjimin që kjo gjykatë  nuk e cilësoi të vërtetë.

Apeli ditën e hënë vendos nëse do të lërë në fuqi vendimin e shkallës së parë, apo do ta shpallë të pafashëm, apo do të jpë një vendim alternativ./albeu.com