Champions mbetet “thatë”, trofetë e Ligës së Kampionëve transferohen te Superliga Evropiane

Me krijimin e Superligës Evropiane fillojnë dhe ndryshimete e para.

Sipas Cope, klubet që do t’i bashkohen Superligës do t’i transferojnë trofetë e Ligës së Kampionëve në këtë garë të re.

Reali do e nis garën e re me 13 trofe te Superligës Evropiane.

Kjo nuk shihet si e pamundur, ngaqë transferime të tilla kanë ndodhur edhe në vitin 1992 kur trofetë e Kupës Evropiane u transferuan në Ligën e Kampionëve. /albeu.com/

 


Shtuar 19.04.2021 23:55

Tags: