Ceferin konfirmon “luftën” ndaj Juves, Corriere della Sera zbulon gjithçka

Corriere della Sera tregon një sfond kurioz në ditët e fundit të trazuara të futbollit evropian.

Një sfond që shpjegon mirë ftohtësinë që është krijuar midis presidentit të Juventusit Andrea Agnelli dhe menaxhmentit të lartë të UEFA-s, mbi të gjitha presidentit Aleksander Ceferin.

Slloveni, kumbari i njërës prej vajzave të presidentit të Juventusit, u telefonoi të gjithë presidentëve të klubeve disidente që ishin bashkuar në Superligë midis dje dhe të martës, telesport.

 

Të gjithë, përveç njërit, domethënë Andrea Agnelli.

 

Një detaj, për shumë. Por kjo kap momentin e tensionit që numri 1 i Juventusit po përjeton me drejtuesit e institucioneve evropiane të futbollit…


Shtuar 22.04.2021 17:37