Braçe sulmon Berishën: Kufoma që shëtit, furnizoi Serbinë me Naftë

Ish-zv kryeministri, Erion Braçe, ka sulmuar ashpër Berishën pasi ky i fundit mban takimin në Fier.

Braçe e ka cilësuar Berishën si “kufomë që shëtit” dhe e ka akuzuar për furnizimin me naftë të Serbisë gjatë Luftës së Kosovës.

Ai gjithashtu shtoi se fermerët e Myzeqesë ja kanë dalë të shesin produktet e tyre anembanë Serbisë duke fituar kështu garën me vendet e tjera.

Postimi i Braçes:

KUFOMA QE SHETIT,

DUHET TE KUJTOJ DALLIMIN;

AI SI ARGAT I SERBISE, EKSPORTOI NE NAFTE PER MAKINE E LUFTES SE MILOSHEVICIT, BASHKERISHT FITUAN PERKOHESISHT LUFTRAT NE BOSNJE E KOSOVE!

FERMERET E MYZEQESE EKSPORTOJNE ATJE EDHE KILOGRAMIN E FUNDIT TE PERIMEVE QE PRODHOJNE, KANE DITUAR BETEJEN E EKSPORTEVE BUJQESORE ME SERBINE E KEDO NE KUFIJTE LINDORE E VERIORE TE KETIJ VENDI!/albeu.com


Shtuar 21.09.2021 19:29