Braçe: Ai që i ka vënë zjarrin fshatit ku humbi jetën 64-vjeçari është vrasës

Zv/kryeministri Erion Braçe përmes një postimi në Facebook, shkruan se thuajse të gjitha zjarret në vend janë vënë nga dora e njeriut.

Ai shkruan se zakonisht zjarret shkaktohen nga bujqërit dhe barinjtë, dhe zjarrvënësit i ka cilësuar si krimilenë.

Më tej në postim, Braçe shkruan se ai që i ka vënë fakën fshatit Asim Zeneli ku humbi jetën 64-vjeçari, është vrasës.

Postimi i Braçes:

SHIHENI;
KY ZJARR NE ASIM ZENEL ESHTE I VENE ME DORE!
NUK VE DIELLI ZJARR!
ESHTE NJE KRIM I RENDE,
I NDESHKUESHEM!
Te gjitha zjarret ne vend jane vene nga njeriu qe here eshte bari,
here eshte bujk, por ne me te shumten eshte kriminel, i qellimte deri ne vrasje!
POOOO AI QE KA VENE ZJARRIN NE ASIM ZENEL ESHTE VRASES PAS NGJARJES TRAGJIKE!
Policia njoftoi pak me pare per arrestimin e tre zjarrevenesve te qellimte ne jug te vendit;
ILIR SKRAPALLIU-njeri prej zjarrevenesve dhe cilido ai ai duhet te paguajne shtrenjte shkrepesen e blere me te lire qe ndezen!
Ne keto ore kam nje lutje;
MOS E NDIZ ATE SHKREPSE,
NUK ESHTE LOJE, E THJESHTE TA NDEZESH POR ZJARRIN SE KONTROLLON DOT ME FRYME SIC FIJEN E SHKREPESES!
Nderkohe,
pafund mirenjohes per zjarrefikes, rojtare te pyjeve, ushtare e oficere te forcave te armatosura, pilote, punonjes te emergjencave civile, police, vullnetare!
Pune pa cmim!/albeu.com


Shtuar 3.08.2021 22:21