Vajza vret babain me të dashurin sepse ishte kundër dashurisë së tyre, e bëjnë publike me video

Me të qeshura dhe “fytyra tallëse” kanë përballuar 2 të rinjtë, Aaron Guerrero, 18 vjeç dhe Sierra Halseth 16 vjeç, krimin makabër që kryen.

Ka qenë kundërshtimi i vazhdueshëm i lidhjes së dashurisë së çiftit, ajo që i kushtoi jetën babait të 16-vjeçares.

Guerrero dhe Halseth “prezantuan” krimin e tyre përmes një videoje të publikuar në kanalin e tyre në Youtube.

“Dita e 3 pasi vramë dikë”, shprehet Guerrero duke qeshur, ndërsa vajza qesh edhe më shumë duke i thënë me shaka që këtë gjë nuk duhet ta kishin thënë në kamera.

“Ia vlejti”, shton Guerrero duke përkëdhelur 16-vjeçaren dhe duke i shtrënguar lehtë qafën sikur po e mbyt.

Ata gjatë videos në të cilën dëshmojnë se kanë vrarë dike, nuk ndalin ngacmimet dhe të qeshurat.

Fytyrat e tyre karakterizohet nga një qetësi… jo sikur kanë vrarë, copëtuar me sharrë dhe djegur turpin e babait të Halseth në shtëpinë e tij.

Policia në SHBA zbuloi copat e trupit të djegur të babait të 16-vjeçares më 9 prill, deh arrestoi çiftin 4 ditë më vonë, më 13 prill.

Provat kundër dy të rinjve janë të qarta pasi, përveç rrëfimit të tyre rrëqethës në video, ka materiale nga kamerat e sigurisë së dyqanit që i tregon ata duke blerë sharra, doreza dhe zbardhues të gjetur në shtëpinë e të vrarit.

Prokurori i çështjes, Christopher Hammer përjashtoi mundësinë që 18-vjeçari të dënohej me vdekje. Ai shtoi se as Sierra Halseth nuk mund të dënohej me vdekje, për shkak të moshës së saj të re.


Shtuar 11.06.2021 12:05