Tragjedi në Korenë e Jugut, ndërtesa shembet dhe “shkërrmoq” autobusin

Një tragjedi me 9 viktima ka ndodhur ditën e mërkurë në Gëangju të Koresë së Jugut.

Një ndërtesë 5-katëshe e cila ishte në shembje e sipër u shemb mbi një autobus.

9 viktima u shënuan teksa në bord ishin 17 pasagjerë.

Shtuar 10.06.2021 08:06