Paska qenë një gënjeshtër, Meghan Markle del blof pas intervistës së bujshme

Pretendimi i Princ Harry-t dhe Meghan Markle se u martuan në fshehtësi është hedhur poshtë nga certifikata e tyre e martesës. Në intervistën e tyre me Oprah Winfrey, dukesha e Sussex-it tha se ata ishin martuar tre ditë para ceremonisë madhështore zyrtare.

Zyra e Regjistrimit të Përgjithshëm tani ka zbuluar për herë të parë certifikatën e dasmës së çiftit, duke treguar se ata u martuan më 19 Maj 2018, në një ceremoni luksoze në Kalanë Windsor. Zyrtari që përpiloi licensën për martesën e Dukës dhe Dukeshës së Susexx-it thotë se Meghan është “e konfuzuar” për martesën.

Meghan claimed that the Archbishop of Canterbury Justin Welby married her and Harry three days before their wedding

Ish nëpunësi, Stephen Borton tha për “The Sun”: “Më vjen keq, por Meghan është qartë e konfuzuar dhe keqinformuar. Licenca speciale që hartova iu mundësoi atyre që të martoheshin në Shën George’s Chapel në Windsor dhe ajo që ndodhi me 19 Maj dhe që u pa nga miliona njerëz në të gjithë botën, ishte dasma zyrtare e njohur nga ligji dhe Kisha e Anglisë.”

The Archbishop of Canterbury Justin Welby (centre) has so far refused to comment on claims made by Meghan as he says it is a 'private matter' but Rev Edwards has called for clarity

Shtuar 22.03.2021 02:03