Nuk e ftuan në ditëlindje, 28-vjeçari shkon në festë dhe vret 6 persona

Zyrtarët e Kolorados thonë se një person i armatosur vrau 6 veta në një festë ditëlindjeje, sepse ishte mërzitur pse e kishin ftuar.

Policia thotë se Teodoro Macias, 28 vjeç, qëlloi për vdekje të dashurën e tij, Sandra Ibarra-Perez, 28 vjeç dhe pesë të afërm para se ta kthente armën mbi vete.

Viktimat

Sulmi u zhvillua në Parkun Canterbury Mobile Home në Colorado Springs./albeu.com


Shtuar 12.05.2021 08:30