Një tërmet i fortë ‘shkund’ Japoninë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Iwate dhe Aomori në Japoninë veriore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë.

Epiqendra ishte në pjesën veriore bregdetare të prefekturës Iwate, tha agjencia, duke shtuar se nuk ishte lëshuar asnjë paralajmërim për cunami.

Për momentin nuk ka raportime për dëme apo të lënduar.


Shtuar 1.04.2024 22:44