Mjaftoi vetëm figurë, Elon Musk “fundos” Bitcoinin

Bitcoin po bie përsëri pas një postimi të ri në Twitter nga Elon Musk, i cili la të kuptohet se marrëdhënia e tij me kriptovalutën popullore ka mbaruar sepse ka diçka më të mirë.

Me anë të një postimi në Twitter, Musk indirekt tregoi marrëdhënien e tij me kriptovalutën popullore dhe zgjodhi të përdorë një emoji të zemrës së thyer shoqëruar me hashtugun e Bitcoinit.

Monedha tregtohej me 39.000 dollarë dhe pas postimit të Musk ajo ra në 37,790 dollarë rreth orës 10:50 të mëngjesit.

Sidoqoftë, përkundër trazirave të fundit në Bitcoin për shkak të vendimeve të Musk për të pezulluar pagesat për makinat e prodhuesit të saj të njohur të makinave Bitcoin, monedha dixhitale është 285% më e lartë vitin e kaluar, ndërsa kriptomonedha e dytë më e madhe, Ether, regjistron një rritje prej 1,000 për qind.


Shtuar 4.06.2021 19:09