Kujdesej për to, 28 vjeçarja amerikane “masakrohet” nga pitbull-ët

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA ku një 28 vjeçare është masakruar nga qentë e saj pitbull.

Mediat e huaja bëjnë me dije trupi i Rebeça Mçurdy, një nënë e dy fëmijëve, u gjet të shtunën nga policët në garazhin në Skiatook, një qytet rreth 16 milje në veri të Tulsa.

Ndërsa shkaku zyrtar i vdekjes ende nuk është njoftuar, policët thanë se provat në vendin e ngjarjes tregojnë se Mçurdy ishte viktimë e një sulmi të qenve.

“Kishte disa qen pitbull në garazh. Një nga kafazet e qenve u përmbys dhe kishte shumë shenja të sulmit të një qeni të dukshëm”, ka thënë Zyra e Sherifit të Qarkut Osage.

Qentë u morën në mbrojtje nga autoritetet për mirëqenien e kafshëve dhe po mbahen në pritje të hetimeve të mëtejshme.

Ndërkohë pronari i shtëpisë u tha autoriteteve se ai rrit pitbullët si një hobi dhe për t’i shitur.


Shtuar 24.06.2021 11:54