Humbi burrin nga virusi, Taylor Swift bën gjestin e veçantë për gruan

Taylor Swift dhe nëna e saj, Andrea dhuruan 50 mijë dollarë në mbështetje të një gruaje që humbi burrin nga koronavirusi. 31-vjeçarja bëri donacionin në faqen GoFundMe, krijuar nga një mik i Vicki Quarles, për t’i ardhur në ndihmë.

Kontributi bujar i këngëtares vjen menjëherë pas fitores së saj historike në “Grammy Awards”, duke u bërë e para artiste femër që fitoi tre herë çmimin “albumi më i mirë i vitit”. Taylor më parë fitoi Albumin e Vitit për “1989” në 2016, dhe për “Fearless’ përsëri në 2010.

Bëni më të mirë: Taylor Swift dhe nëna e saj Andrea kohët e fundit dhuruan 50,000 dollarë në mbështetje të një gruaje me emrin Vicki Quarles e cila 'humbi burrin e saj [Theodis Ray Quarles] tek COVID-19' vitin e kaluar; Taylor dhe Andrea në foto në 2010

Fitues i madh: Kontributi bujar i Swift vjen menjëherë pas fitores së saj historike në 63th Annual Grammy Awards, ku ajo u bë artistja e parë femër që fitoi Albumin e Vitit tri herë në karrierën e saj; Taylor në foto më 14 mars

E mrekullueshme: Ditë pas ceremonisë, këngëtarja Delikate e përshkroi natën si 'të mrekullueshme', ndërsa ndau pamje të prapaskenës nga ceremonia në Instagram


Shtuar 24.03.2021 11:41