EMRI/ Kush është 43-vjeçari shqiptar që ra nga çatia dhe humbi jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali.

43-vjeçari shqiptar, Andi Rexhepi ka humbur jetën pasi ra nga çatia e magazinës ku punonte prej 10 muajsh.

Mediat huaja shkruajnë se 43-vjeçari, babai i një vajze adoleshente, po riparonte çatinë e magazinës së dëmtuar nga stuhia e breshërit që përfshiu qytetin e Carpenedolos. Latësia e magazinës ishte 7 metra.

Në lidhje me aksidentin në vendin e punës, ishin kolegët e shqiptarit që njoftuan ambulancën dhe autoritetet përkatëse.


Shtuar 12.03.2024 17:34