Tërmeti godet Greqinë

Një tërmet me madhësi 4.6 të shkallës rihter ka goditur pak më parë zonën e Aigio, në Greqi.

Mësohet se lëkundjet janë ndier edhe në zonën më të madhe të Atikës.

Paraprakisht nuk raportohet për dëme.

Disa ditë më parë, një tjetër tërmet lëkundi shtetin fqinj. Tërmeti ishte me madhësi 4.6 rihter dhe u ndie midis Elassona, Trikala dhe Larisas.

 

Shtuar 3.06.2021 17:49

Tags: ,