Covid-19 në Greqi, sa raste të reja dhe fatalitete u shënuan sot

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 1,505 raste të reja me koronavirus si dhe 37 humbje jete.

37 viktima dhe 1 mijë e 505 të infektuar ka patur sot në vendin fqinj.

Prej këtyre të fundit, gjysmat ishin në rajonin kryesor të Atikës.

Ndërkohë në intubim vijojnë të jenë 586 pacientë, por ky numër dita ditës po vjen në rënie edhe në Greqi.

Shtuar 22.05.2021 16:58