Bota mban frymën! Numri i viktimave nga shpërthimet në Kabul arrin në 40, me qindra të plagosur

Numri i viktimave në Kabul ka shkuar në 40 persona dhe në mbi  120 të plagosur.

60 të plagosur janë paraqitur në spital, në Kabul, ndërsa për gjeëndjen shëndetësore të të tjerëve nuk ka informacion.

Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja Neë York Times, e cila shtoi se mes të plagosurve janë edhe tre marinsë amerikanë.

“Ka shumë persona të vdekur pranë meje dhe kanali ka marrë ngjyrën e gjakut”, tha një vajzë afgane në aeroportin e Kabulit./albeu.com


Shtuar 26.08.2021 19:21