Bllokohet anija ku u gjetën 59 kg drogë në Durrës, ekuipazhi nuk lejohet të zbresë në tokë

Pas përfundimit të kontrollit të anijes me qymyr ku u zbuluan 59 kg drogë në Durrës. Nga kontrolli i imtësishëm është zbuluar se sasi e drogës ishte po aq sa u raportua në fillim, ndërkohë mësohet se anija është bllokuar. Disa kg u shpërdoruan pasi njëra nga çantat u dëmtua nga kova mjetit që shkarkonte qymyrin.

Burime gjithashtu bëjnë me dije se “Unistream” është zhvendosur në Kalatën Nr.2 të portit Durrës dhe po ruhet me polici.

Marinarët e anijes nuk lejohet të zbresin në tokë./albeu.com