Bilancet e fundit me Covid-19

Kjo është dita e 29-të radhazi që në vendin tonë nuk është shënuar asnjë humbje jetë nga COVID-19. Gjatë 24 orët e fundit sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë nga 4,078 testime, kanë rezultuar pozitivë 22 qytetarë.

4 prej rasteve janë shfaqur në Elbasan, 3 në Tiranë, Kurbin, Kukës, 2 raste në Lezhë, Gjirokastër, Dimal, dhe nga 1 rast në Kavajë, Vlorë dhe Fushë- Arrëz.

Gjatë 24 orët e fundit, kanë arritur të fitojnë betejën me COVID-19 14 pacientë.

Aktualisht janë 280 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 9 pacientë.

Statistika (25 Korrik 2021)

Raste të reja ditore 22

Të shëruar në 24 orë 14

Të shtruar në spitale 9

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 4078

Testime totale 879,340

Raste pozitive 132,875

Raste të shëruara 130,139

Raste Aktive 280

Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 98

Elbasan 30

Kukës 29

Vlorë 26

Lezhë 26

Durrës 18

Shkodër 17

Fier 14

Berat 13

Korçë 6

Gjirokastër 3


Shtuar 25.07.2021 16:57

Tags: