Berisha me akuza të rënda: Basha ka mbushur selinë me banda të armatosura, kërcënuan të rinjtë e FRPD-së

Pas thirrjes nga ana e Belind Këllici të policisë ku tha se i është vjedhur zyra, edhe ish-lideri i PD-së Lulzim Basha ka hedhur akuza ndaj Lulzim Bashës duke thënë se e ka mbushur selinë me banda të armatosura.

“Basha ka mbushur selinë me banda të armatosura. Keta kanë kërcënuar të rinjtë e FRPD. E dënoj me forcën më të mëdha këtë krim krimial qw tregon fytyrën e njeriut që ka mbajtur peng PD-nw deri para dy ditësh. U bëj thirrje të gjithë demokratëve të distancohen menjëherë nga kërto akte të turpshme që nuk ka ndodhur kurrë në historinë e PD-sw. Ata që na kthenin armë ishin kriminelë dhe bandidtë të ish-diktaturës. Por që ish-kryetari të kryejë një akt të tillë, përbën një krim të shëmtuar dhe të gjithëanshëm”, tha Basha./albeu.com

 


Shtuar 13.12.2021 15:53