Bënin “kërdinë” në kryeqytetin grek, prangosen grabitësit! Mes tyre edhe një shqiptar

Një grup grabitësish në Greqi kanë rënë në prangat e Policisë greke.

Bëhet fjalë për tre persona, mes tyre një shqiptar të cilët dushohet se kanë kryer rreth 19 vjedhje të ndryshme.

Gjithashtu bëhet me dije se janë identifikuar edhe gjashtë anëtarë të tjerë të cilët ende nuk janë arrestuar.

Ndër të tjera raportohet se grupi i grabitësve me anëtarë të ndryshëm ka zhvilluar një sërë vjedhjesh kryesisht në shtëpi, dyqane, parkingje dhe makina. Grabitësit merrnin para, pajisje elektronike, sende me vlerë dhe çdo gjë tjetër që mund të shitej me një çmim të mirë.

Vendet kryesore ku operonin zakonisht ishin Kallithea, Akropoli, Paleo Faliro, Nea Smyrni dhe Agios Dimitrios.

Në kuadër të këtij operacioni jaë sekuestruar tre telefonat celularë, një kuletë, dy kartat e kreditit, dy biçikleta, një TV dhe një sasi të holla prej EUR 200, në cilësinë e provës materiale./albeu.com/