Bënë shoshë makinën, autorët qëlluan me dy kallashnikov pa silenciator mbi dy të rinjtë (VIDEO)

Janë zbardhur detaje të reja nga atentati i frikshëm i ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tiranë ku u vranë dy të rinj, Armando Duman, 26 vjeç dhe Erigers Mihasi 32-vjeç.

Burimet bëjnë me dije se brenda makinës së autorëve të cilës i vendosën zjarrin në Thumanë pas krimit, janë gjetur dy armë zjarri të llojit kallashnikov.

Armët pa silenciator janë gjetur në mjetin “Toyota” në Thumanë, me targa  “AA 532 ON” e cila rezulton e vjedhur pak muaj më parë në Tiranë.

Policia bën me dije se brenda makinës nuk është gjetur asnjë njeri ndërkohë shkrumbimi nga zjarri ka bërë të pamundur identifikimin e autorëve nga shenjat e lëna në makinë dhe në armët e krimit.

Njoftimi i policisë mbi gjetjen e makinës së krimit:

Tiranë/ Informacion shtesë

Në lidhje me informacionin paraprak të dhënë pak më parë, për ngjarjen e ndodhur  te “2 rrathët” në Unazë të Re, ju bëjmë me dije se :

Grupi hetimor ka bërë  identifikimin e dy personave që kanë humbur jetën si pasojë e të shtënave me armë zjarri:

Drejtuesi i mjetit shtetasi E. M., 32 vjeç dhe pasagjeri shtetasi A. D., 26 vjeç.

Ndërkohë  në Thumanë është gjetur një  automjeti tip “Toyota” duke u djegur dhe dyshohet se është automjeti që kanë përdorur autorët e ngjarjes.

Targat e mjetit të djegur rezultojnë të  vjedhura në Tiranë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për dokumentimin e ngjarjes si dhe grumbullimin e provave që çojnë në identifikimin e autorëve të ngjarjes.

 


Shtuar 14.11.2021 08:18